TR | EN
FAALİYET ALANLARIMIZ
HaritaHaberlerMedyalarKataloglar

Maden İşletmeciliği

Şirketimizin çıkartma faaliyetleri için hazırlık çalışmalarını devam ettirdiği alçı taşı (jips) ile 1.850 hektarlık alanda bulunan kömür madenlerimiz Çankırı ili, 400 hektarlık alana sahip mermer madenlerimiz ise Ankara ili sınırları içerisindedir.

Portföyümüzün yapı taşı olan sodyum bentonit madenlerimizin, Çankırı ili sınırları içerisinde 4.000 hektardan oluşan ruhsatlı 4 sahamızda görünen toplam 5.000.000 ton rezervi bulunmaktadır. Bölgede nadir görülen ve işletmesini yaptığımız yüksek kaliteli bentonitlerin; kedi kumu başta olmak üzere döküm, sondaj, kozmetik sektörlerine uygunluğu yapılan testlerle kanıtlanmıştır.

Sürdürülebilir madencilik odağında bugünün ihtiyaçlarını karşılarken yarınlarımızı riske atmadan, ülkemizin yeraltı zenginliklerini insanlığın faydasına sunabilmek için başta bentonit madeni olmak üzere tüm sahalarımızda uzman ekiplerimizce işletme faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz.

Üretim Planlama

Madenlerin İşlemesi ve Aktivasyonu

50.000 m² arazi üzerinde yaklaşık 7.000 m² kapalı alana sahip Ankara’ya 75 km uzaklıkta bulunan Çankırı Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan fabrikamız maden ocağımıza 8 km uzaklıktadır.

İşlediğimiz sodyum bentonit madenlerimizi, hazır ürün olarak tüketicilere ve yarı mamül olarak da endüstrilerin kullanımına sunuyoruz. Yıllık 70.000 ton işleme kapasitemizi arttırmak adına aynı bölgede yaptığımız ek yatırımlarla fabrika alanını 10.000 m²’ye çıkartacak inşaat faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Maden ocaklarımızdan nakledilen yüksek kaliteli tüvenan bentonitler fabrikamızda işlenerek aktivasyonu sağlanır, nihai kedi kumu üretimi gerçekleştirilir. Her pakette yüksek kalite standartlarını sağlayabildiğimiz ileri teknolojiye sahip fabrikamızda, Ar-Ge birimlerimiz istenilen özelliklerde ürünleri elde etmemizi sağlarken, laboratuvarlarımızda yaptığımız analizlerle kalitemizi kontrol altında tutuyoruz.

Üretim Planlama

Paketleme ve Sevkiyat

Aktivasyonu gerçekleştirilen ürünlerimiz konveyer bantlar üzerinde paketleme ve depolama alanına taşınır. Ürünlerimizi tesislerimizde hem 4-20 L veya Kg arasındaki paketlerde, hem de 500 Kg, 1.000 Kg, 1.200 Kg büyük big bag çuvallara doldurup kullanıma sunabiliyoruz.

Bitmiş ürünlerimizi fabrika sahamızda bulanan yüksek raf sistemine sahip 2.000 ton kapasiteli endüstriyel depolama alanlarında kapalı olarak stoklama imkânımız bulunmaktadır.

Ürünleri fabrika çıkışında teslim edebildiğimiz gibi istenilen lokasyonlara da gönderebiliyoruz.

Üretim Planlama
 
#
Tamam